4 نکته کلیدی نگهداری از کیف چرم

4 نکته کلیدی نگهداری از کیف چرم (6)

بیاید 4 نکته کلیدی نگهداری از کیف چرم را با هم ببینیم. 

7 روش نگهداری از کیف چرم (1)

 این مطلب را تا آخر ببینید مطمئنم به کارتان می‌آید تازه می‌توانید بفرستید برای آنهایی که کیف چرم دارند. 

معمولا خانوم ها داخل کمد چند مدل کیف چرم دارند. بعضی از کیف هایمان مخصوص مهمانی و تالار و عروسی و این دست محافل است و بعضی ها را هم بیشتر برای موارد دم دستی استفاده می‌کنیم.

حتما برای شما هم پیش آمده است که این ایام سال سراغ کمد تکانی بروید و ببینید ای دل غافل! چندتا از کیف هایتان از ریخت و قیافه افتاده اند و دیگر قابل استفاده نیستند! 

7 روش نگهداری از کیف چرم (4)

اینطور وقت ها با خودمان فکر می‌کنیم که چقدر حیف شد، کاش از کیف نازنینمان به شیوه ی بهتری مراقبت می‌کردیم تا بتوانیم زمان بیشتری از آن استفاده کنیم.

4 نکته کلیدی نگهداری از کیف چرم

1- انتخاب درست محل نگهداری

اولین موردی که در مراقبت و نگهداری از کیف های چرم مهم است، مکان نگهداری آنهاست. بهتر است کیف هایمان را درون قفسه کمد ،که رطوبت نداشته باشد و به کیف ها فشار نیاید، نگهداری کنیم.

7 روش نگهداری از کیف چرم (5)

2- بند کیف

سگگ و زنجیر کیف را درون یک دستمال کاغذی بپیچید تا اثر انها در بلند مدت روی کیف نماند.

7 روش نگهداری از کیف چرم (3)

3- نگهداری حالت کیف

حتما داخل کیف را با شال یا روسری یا لباس نرم و حجیم پر کنید و کیف را به صورت ایستاده درون کمد بگذارید تا از حالت خود دفرمه نشود.

کیف هایتان را به هیچ وجه داخل کیسه ی نایلونی نگه ندارید. چون درون کیسه ی نایلونی رطوبت ایجاد میشود و کیفتان را خراب می کند.

7 روش نگهداری از کیف چرم (2)

4- تمیز کردن کیف

تمیز کردن کیف خیلی در طول عمر آن تاثیر دارد. پس کیف هایتان را تمیز کنید. داخل کیف را با سری نازک لوله ی جاروبرقی تمیز کنید تا گرد و غبار و خرده خوراکی ها از محفظه داخلی کیف خارج بشود.

به هیچ وجه کیف تان را با دستمال مرطوب و دستمال پاک کننده آرایش تمیز نکنید زیرا شفافیت چرم کیف را به مرور زمان از بین می‌برد.

آخرین نکته هم این که مراقب باشید وقتی به دستهایتان کرم مرطوب کننده یا مواد آرایشی زدید، دستانتان را به بدنه کیف خود نمالید چرا که کیف کدر و چرب و کثیف می‌شود.

7 روش نگهداری از کیف چرم (6)

شاید باورتان نشود اما همین مراقبت های به ظاهر ساده و کاربردی می‌تواند عمر کیف های شما را چندین برابر کند که هم شما کمتر خرید کنید و هم محیط زیست مان یک نفس راحتی بکشد.

این مطلب را دوست داشتید؟ برایتان مفید بود؟

برای ست کردن کیف و کفش هایتان ایده می‌خواهید؟ اینجا را ببینید.

می توانید 4 نکته کلیدی نگهداری از کیف چرم و مطالب دیگر را در خانه داری ببینید.

دسته بندی ها: نکات خانه داری

دیدگاهی وجود ندارد، اولین نفری باشید که دیدگاه ثبت می کنید!

شما بایستی برای ارسال دیدگاه وارد شوید.