کلم سوخاری

No votes yet.
Please wait...
میزان سختی
آسان
سرو
4 نفر
وعده غذایی
میان وعده
ارسال توسط
ارسال در
گل کلم
1 عدد
آرد تمپورا
0 به مقدار لازم
تخم مرغ
3 عدد
آب
0 دلخواه
پودر سوخاری
0 به مقدار لازم
نمك فلفل سياه آويشن ارويگانو
0 دلخواه
پودر سیر
0 دلخواه
روغن
0 به مقدار لازم
کلم سوخاری

طرز تهیه کلم سوخاری ، آموزش آشپزی با ماهی صفت

  1. سلام امیدوارم حال همگی تان خوب باشد امروز می‌خواهیم با همدیگر کلم سوخاری درست کنیم که خودم قلبا خیلی به آن  ارادت دارم. به عنوان غذا که خب شاید نه ولی به عنوان میان وعده می‌توانید درست کنید. چیزهایی که لازم داریم یک عدد گل کلم متوسط آرد تمپورا ببینید آرد تمپورا همون آرد سفیدی است که یه مقداری توش جوش شیرین یا بگینگ پودر زدن برای پف کردنش و تخم مرغ اینجا من چون گل کلمم متوسط بود سه تا تخم‌مرغ استفاده می‌کنم و قبلا هم گفتم برای اینکه یه مقدار لختی تخم‌مرغ را بگیرید و حالا رقیق بشه با یه مقدار شیر یا آب فرقی ندارد مخلوط می‌کنید و هم می‌زنید و پودر سوخاری ببینید ما تو هیچکدوم از این مراحلی که داشتیم مزه‌دار نکرده بودیم بنابراین هر چه که مزه‌ای را که دوست دارید می‌توانید در این آرد سوخاری تون اضافه کنید مثل نمک فلفل پودر سیر ، اوریگانو ، آویشن یا هر سبزی خشک دیگه ای یا اصلا نزنید سبزی، ولی در هر صورت مزه‌دارش باید تو این مرحله باشد چون پوشش آخر است. یه مقدار هم که خب روغن می‌خوایم و اینکه گل کلم را باید به اندازه‌ای متوسط نه خیلی ریز باشد نه خیلی درشت خرد میکنیم و توی لگن‌ آب سرد میشوریمش. بعد میریم برای مرحله بعد که ببینیم باید چیکارش کنیم.
  2. بعد از اینکه گل کلم ها را خرد کردیم و شستیم میذاریم یک قابلمه آب جوش بیاد بعد گل کلم ها را می اندازیم داخل آب جوش تا جایی که حالا روی سطح این ها را بگیرد دیگه بعد از اینکه انداختید ببینید بچه ها یه وقتایی دیگه گریزناپذیر است یک مقدار از این خورده‌ها هست ولی دیگه اینا به درد سوخاری کردن نمی خورد ، این ها را بریزید روی سالاد تان. یک مقدار آب از جوش می افتد ولی مهم نیست اینا را که ریختیم یک مقداری یعنی اندازه‌ی مثلا دو تا قاشق دو تا قاشق سرکه می‌ریزیم رویش و یک مقداری هم نمک. اندازه‌ی پنج دقیقه بچه‌ها بیشتر نه‌ها به خاطر اینکه اون وقت له میشه وا میره دیگه شکل ظاهرش را از دست میده. حرارتش را زیاد کردم جوش بیاد از کلم ها هم همین ها موند که حالا یا خالی خالی بخورید یا بریزید روی سالاد. بعد از اینکه پنج دقیقه جوشید آبکشش میکنیم و رویش را آب سرد می‌گیریم بعد از اینکه گل کلم را ریختیم داخل آبکش یک مقدار آب سرد هم ریختیم رویش میگذاریم یک مقدار خنک بشود و میاییم برای مرحله بعد.
  3. تخم مرغ را با یک مقدار شیر زدم و ادویه‌هایی که مورد علاقه ام بود را به آرد سوخاری اضافه کردم مثل نمک و فلفل و پودر سیر و سبزی خشک حالا میریم یک عدد از این کلم ها را  برمی‌داریم قشنگ درون این آرد میغلتانیم. اضافه‌ی آردش را میتکانیم و  میگذاریم توی تخم‌مرغ زده شده. اینجا خوب زیر و رویش را تخم مرغی میکنیم. این لایه ی تخم مرغ باعث میشود که این آرد سوخاری به آن بچسبد. اینجام باز میاریم بالا اضافه اش را می‌گیریم برای مرحله‌ی آخر هم آرد سوخاری. ببینید من یک دانه اش را انجام میدهم تا الی آخرش به همین ترتیب همه اش را آماده می‌گذاریم توی بشفاب که بعد برویم برای سرخ کردن البته که به دو روش می‌توانید این کار ر انجام بدیم یکی این که بعد از این مرحله که همه را آماده کردیم سرخش کنید توی روغن یه مدل دیگه اش این است که کاغذ روغنی بیندازید کف سینی فر تان و از حرارت زیر، ده دقیقه و با حرارت بالا هم، ده دقیقه با دمای صد و هشتاد درجه سانتی گراد بگذارید بپزد که خب اون حالت رژیمی تر است.
  4. داخل یک قابلمه‌ی نسبتا کوچک آنقدری روغن می‌ریزیم که کلم سوخاری ها درونش غوطه‌ور بشود. بعد از اینکه خوب روغن داغ شد کلم سوخاری ها را با انبر، با دست برندارید که ممکن است روغن داغ باشد بسوزید، بردارید.یک عدد دستمال حوله ای آشپزخانه هم آماده می‌کنیم که بعد از اینکه سرخ شد بگذارید روی آن و روغن‌گیری کنید. در حین اینکه داره سرخ میشه خیلی اینور و اونورش نکنید که آردهایش بریزد و اینکه با چنگال هم نزنید داخلش که بلندش کنید چون ممکن است که از هم وا برود حتما با انبر این کار بکنید. این اگر غوطه‌ور بود الان بهتر بود. آرام آرام و دانه دانه برشان می‌گردانیم به ترتیب همانی که گذاشتیم داخل روغن. خوب که سرخ شد می گذاریمش روی دستمال و بعدی تا الی آخر.
  5. امیدوارم شما هم درست کنید ، دوست داشته باشید و در کنار خانواده نوش جونتون کنید. این هم دیگر رخ آخرش می‌دونید الان چی می‌خواهد؟ لیموترش بچلانید رویش و نوش جونتان کنید.

دیدگاهی وجود ندارد، اولین نفری باشید که دیدگاه ثبت می کنید!

شما بایستی برای ارسال دیدگاه وارد شوید.