بدجنس خوشمزه

No votes yet.
Please wait...
میزان سختی
آسان
سرو
4 نفر
وعده غذایی
عصرانه
ارسال توسط
ارسال در
سیب زمینی
0 به مقدار لازم
آب
0 به مقدار لازم
نمك فلفل سياه و فلفل قرمز
0 دلخواه
پودر پیاز
0 دلخواه
پودر سیر
0 دلخواه
پودر پاپریکا
0 دلخواه
پودر اریگانو
0 دلخواه
روغن
0 به مقدار لازم
بدجنس خوشمزه

طرز تهیه بدجنس خوشمزه ( دستور پخت سیب زمینی ) ، آموزش آشپزی با ماهی صفت

  1. بچه‌ها سلام امروز می‌خواهیم با همدیگر یکی از اون سیب‌زمینی سرخ شده‌ های خیلی خوشمزه و متفاوت را درست کنیم. دو سه بار قبلا آموزشش را گذاشتم ولی دیدم الان میخوام درست کنم گفتم بیام دوباره دستور پختش را بگذارم برای آن هایی که  قبلا ندیدند یا تازه به ما ملحق شدند. اولین کاری که می‌کنید سیب‌زمینی‌ های درشت را خوب با پوست با برس می شوریم به قطعه‌های خیلی بزرگ خرد میکنید و می گذارید آب آن ها کشیده بشود. یک قابلمه آب با مقداری نمک میگذاریم جوش بیاید. بعد از اینکه جوش آمد سیب‌زمینی ها را به آن اضافه می‌کنیم و پنج دقیقه میگذاریم سیب‌زمینی ها بجوشند. بعد از این که جوش آمد آب. بعد از اینکه پنج دقیقه جوشید زیرش را خاموش می‌کنیم میریزیم در آبکش که یک مقدار خنک بشوند، آنقدری که فقط یک مقدار مغز سیب زمینی ها نرم بشود، نمی‌خواهیم کامل پخته بشوند.
  2. بعد از اینکه سیب‌زمینی ها را ریختیم در آبکش، یک مقداری که خنک شد کافی است، به خاطر اینکه اگر بگذاریم کاملا سرد بشوند دیگر  جذب ادویه اش کم می شود. سیب زمینی ها را می ریزیم در یک ظرف بزرگ و روی آن ها ادویه‌ها یش را می‌ریزیم. بچه‌ها این ادویه هایش واقعا مهم است. یک مقدار دیگه دوباره نمک ولی ببینید به خاطر اینکه خب اون نمکی که ریختیم داخل آب با آبکش کردن رفت. نمک فلفل قرمز فلفل سیاه پودر سیر پودر پاپریکا پودر پیاز  و ارگانون که خیلی ها می گویند چون از یک خانواده هستند می‌توانیم به جایش از آویشن استفاده کنیم در صورتی که اینطور نیست واقعا باهم طعمشان فرق می‌کند و یک مقداری هم روغن سالاد، اگر روغن زیتون باشد چه بهتر.
  3. در این مرحله باید حسابی با دست زیر و  رویش کنید. حسابی زیر و رو می‌کنیم بعد در این مرحله می گذاریم نیم ساعت در این حالت بمونه تا حسابی مزه‌دار بشود. سیب زمینی ها را که سرخ کردید بگذارید روی دستمال آشپزخانه که روغن گیری بشود. امیدوارم شما هم درست کنید دوست داشته باشید و در کنار خانواده نوش جونتون کنین.

دیدگاهی وجود ندارد، اولین نفری باشید که دیدگاه ثبت می کنید!

شما بایستی برای ارسال دیدگاه وارد شوید.